
Het is 10 jaar geleden dat de eerste Bugatti Veyron het daglicht zag, en zoals geweten is nu ook het Veyron tijdperk zo goed als afgesloten. Net om die reden krijgen we een video te zien van hoe zijn krachtbron in elkaar gestoken wordt.
Anno 2015 is een Bugatti Veyron met 8.0 liter W16 nog altijd een meer dan indrukwekkende wagen. Met het einde van de Veyron gaat ook deze motor even aan de zijlijn wachten op een nieuw project en net daarom gunt Bugatti ons een blik achter de schermen.
De cijfers zijn meer dan genoeg gepasseerd om ook in jullie geheugen gegrift te staan, maar zowel de variant met 1.001 pk en 1.250 nm koppel als de latere versie met 1.200 pk en 1.500 nm koppel blijven natuurlijk tot de verbeelding spreken. We hebben wel meer wagens zien passeren de laatste jaren die dit aantal pk's benaderen maar denk even mee terug naar het jaar 2005 toen 1.001 paarden niet van deze wereld waren.
16 cilinders, 4 turbo's en 8.0 liter longinhoud vragen natuurlijk om een speciale assemblage, en in deze video krijgen we te zien hoe deze handgebouwde motor in elkaar wordt gezet.
Commentaires récents
Les Seres 5 et 7 débarquent aussi en Belgique
j'attends avec inquiétude ci serres SF 5 arrivera un jour en belgique?? véhicule avec prolongateur...
Door bernard hoyez Il y a 2 mois
Prior Design transforme votre Hyundai i30 en voiture de rallye
Bonjour , savez vous placer un kit prior sur un Mercedes gle coupé hybride ? Merci
Door Wiggers Il y a 8 mois
Essai court : Ford Focus Clipper MHEV facelift (2022)
je voudrai savoir la date de livraison de la Ford focus titanium + clipper 2022
Door joris Il y a 8 mois
Renault Arkana E-TECH 145 : ce que vous devez savoir (2021)
je trouve que beaucoup trop de petits détails sont absents d'un modèle à l'autre. Exemples:...
Door BRAND Il y a 10 mois