Original ID
2886

Test: Toyota Hilux - moderniseren, zonder het verleden te vergeten (2026)

Negende generatie, 48V mild-hybrid en zelfs een gloednieuwe volledig elektrische versie: de Toyota Hilux stapt een nieuw tijdperk binnen. Maar heeft de beroemdste pick-up ter wereld onderweg zijn ziel verloren?

Wat is dit?

De Toyota Hilux begint aan zijn negende generatie met een dubbele gedurfde gok: een radicale stijl- en interieurvernieuwing aan de ene kant, een geleidelijke elektrificatie aan de andere. Gebouwd uit hetzelfde rotsharde materiaal als zijn voorgangers - ladder-chassis, vierwielaandrijving, royale bodemvrijheid - is hij nu verkrijgbaar als 204 pk sterke 48V mild-hybrid diesel en als volledig elektrische versie met 196 pk. Met 70 jaar reputatie en meer dan 27 miljoen verkochte exemplaren wereldwijd had hij weinig te bewijzen. Hij doet het toch.

SRT keert terug met een knal

Hebben we al een kandidaat “comeback van het jaar” op 2 januari? Stellantis brengt immers sportdivisie SRT terug, met een knal die het vuurwerk van gisteren een hoopje losse flodders laat lijken.

Er zijn in de Verenigde Staten heilige huisjes die je niet zomaar omvergooit. Neem nu de SRT-divisie van Stellantis. Vorig jaar nog naar de eeuwige jachtvelden verbannen, maar nu terug met een knal… en dat mag je best letterlijk nemen!

Deze zeswielige Renault Clio bestaat écht, en kan van jou zijn

Autofabrikanten hebben wel vaker gekke ideeën, maar dat betekent niet dat ze die ideeën effectief in productie nemen. Kijk maar naar Skoda, dat de ene na de andere bizarre — en soms bloedmooie — conceptcar de wereld in stuurt met in de kleine lettertjes de vermelding dat je ze niet in de showrooms moet verwachten. Ook Renault heeft zo een hele resem onverkochte prototypes staan maar goed nieuws, want die kunnen nu toch van jou zijn!

Dit zijn de beste bestelwagen en pick-up van het jaar

De Autofans Awards zijn uiteraard de meest prestigieuze prijzen in autoland, maar ook andere media en organisaties bekronen de beste vierwielers op onze wegen. Gisteren werd bijvoorbeeld beslist wat de beste bestelwagen en pick-up van Europa is.

Zo is er uiteraard de verkiezing van de Europese Auto van het Jaar tijdens het Autosalon van Brussel begin volgend jaar, maar stiekem weten we dat de verkiezing van de beste bestelwagen en pick-up even belangrijk is. En die verkiezing kende gisteren zijn winnaar.

Ram Rampage komt naar Europa: Braziliaanse flair... en een vleugje MINI!

Collega Joram kondigde het vorige week nog aan: Stellantis-dochter RAM gaat een pick-up importeren op de Europese markt. Eentje die meer aangepast is aan onze markt. En daarvoor gingen ze de mosterd halen in… Brazilië?

RAM immers gaat de Rampage ook in Europa verkopen. Dit model werd aanvankelijk ontworpen voor de Braziliaanse markt, maar net als Vini Junior, Açaí bowls en Brazilian Wax maakt ook deze pick-up nu de grote sprong naar Europa.

Nieuwe Toyota Hilux lust diesel, elektriciteit en... waterstof?

Pick-up fans opgelet: de Toyota Hilux steekt volledig in het nieuw. En ook onder de motorkap verandert er heel wat. Zo introduceert Toyota een volledig elektrische variant, maar ook de liefde voor waterstof blijft in Japan vurig.

Na de Land Cruiser zit dat andere werkpaard van Toyota, de Hilux, ook in het nieuw. Die neemt z’n lengte (5m32) en wielbasis (3m09) over van zijn voorganger, maar gaat voorts voor een resolute ommezwaai.

Nieuwe RAM-pick-up voor Europa is niet zo Amerikaans als je denkt

Voor liefhebbers van pick-ups is er waarschijnlijk geen leuker drieletterwoord dan USA… behalve misschien RAM. Dat geldt ook bij ons, waar de modellen van RAM uit die USA naar hier gehaald worden door een paar semi-officiële importeurs. Daar komt nu echter verandering in want moederkloek Stellantis kondigt aan dat het zelf een RAM-pick-up gaat verkopen op de Europese markt: de Rampage.

Abonneer op pick-up